Game times are in:
Friday 6.20pm vs. Hagersville at the Rec
Saturday 12.30pm vs. Delhi at the Rec.
Saturday 6.20pm vs. Simcoe at the Talbot Arena
Semi-Finals Sunday 9.00am
Finals Sunday 1.30pm
more details....
Master Schedule Boston Pizza Challenge 2014 |
|
Revised Oct. 29/14 |
|
Friday, Nov. 7th |
|
|
|
Game # |
Time & Day |
Home team |
Away team |
Arena |
Division |
1 |
4:00 pm Fri. |
Six Nations |
Simcoe |
Talbot |
Midget |
2 |
4:00 pm Fri. |
Simcoe |
Delhi |
Rec |
Bantam |
3 |
5:10 pm Fri. |
Dunnville |
Six Nations |
Talbot |
Midget |
4 |
5:10 pm Fri. |
Six Nations |
Port Dover |
Rec |
Bantam |
5 |
6:20 pm Fri. |
Simcoe |
Six Nations |
Talbot |
Peewee |
6 |
6:20 pm Fri. |
Dunnville |
Hagersville |
Rec |
Bantam |
7 |
7:30 pm Fri. |
Southwest |
Burford |
Talbot |
Peewee |
8 |
7:30 pm Fri. |
Burford |
Hanover |
Rec |
Bantam |
9 |
8:40 pm Fri. |
Southwest |
Dunnville |
Talbot |
Midget |
10 |
8:40 pm Fri. |
Waterford |
Shallow Lake |
Rec |
Bantam |
11 |
9:50 pm Fri. |
Simcoe |
Belmont |
Talbot |
Midget |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday, Nov. 8th |
|
|
|
|
Game # |
Time & Day |
Home team |
Away team |
Arena |
Division |
12 |
9:00 am Sat |
Simcoe |
Shallow Lake |
Talbot |
Bantam |
13 |
9:00 am Sat |
Six Nations |
Southwest |
Rec |
Midget |
14 |
10:10 am Sat |
Six Nations |
Waterford |
Talbot |
Bantam |
15 |
10:10 am Sat |
Dunnville |
Belmont |
Rec |
Midget |
16 |
11:20 am Sat |
Simcoe |
Southwest |
Talbot |
Peewee |
17 |
11:20 am Sat |
Port Dover |
Hanover |
Rec |
Bantam |
18 |
12:30 pm Sat |
Burford |
Six Nations |
Talbot |
Peewee |
19 |
12:30 pm Sat |
Delhi |
Dunnville |
Rec |
Bantam |
20 |
1:40 pm. Sat |
Simcoe |
Southwest |
Talbot |
Midget |
21 |
1:40 p.m.Sat |
Hagersville |
Shallow Lake |
Rec |
Bantam |
22 |
2:50 pm Sat |
Six Nations |
Belmont |
Talbot |
Midget |
23 |
2:50 pm Sat |
Six Nations |
Burford |
Rec |
Bantam |
24 |
4:00 pm Sat. |
Burford |
Simcoe |
Talbot |
Peewee |
25 |
4:00 pm Sat |
Delhi |
Hagersville |
Rec |
Bantam |
26 |
5:10 pm Sat |
Southwest |
Six Nations |
Talbot |
Peewee |
27 |
5:10 pm Sat |
Hanover |
Waterford |
Rec |
Bantam |
28 |
6:20 pm Sat |
Simcoe |
Dunnville |
Talbot |
Bantam |
29 |
6:20 pm Sat |
Port Dover |
Burford |
Rec |
Bantam |
30 |
7:40 pm Sat |
Simcoe |
Dunnville |
Talbot |
Midget |
31 |
7:40 pm Sat. |
Southwest |
Belmont |
Talbot |
Midget |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Semis & Finals, Sunday, Nov. 9th |
|
|
32 |
9:00 am Sun |
Bantam Semi Final 1 Winner Pool A |
Bantam Semi Final 1 2nd Place Pool B |
Talbot |
Bantam |
33 |
9:00 am Sun |
Bantam Semi Final 2 Winner Pool B |
Bantam Semi Final 2 2nd Place Pool A |
Rec |
Bantam |
34 |
10:20 am Sun |
Midget Semi Final 1 1ST PLACE |
Midget Semi Final 1 4TH Place |
Talbot |
Midget |
35 |
10:20 am Sun |
Midget Semi Final 2 2ND PLACE |
Midget Semi Final 2 3RD PLACE |
Rec |
Midget |
36 |
12:00 noon Sun |
Pee Wee Championship Top Place Team |
Pee Wee Championship Second Place Team |
Talbot |
PeeWee |
37 |
1:30 pm Sun |
Bantam Championship Winner Game 32 |
Bantam Championship Winner Game 33 |
Talbot |
Bantam |
38 |
3:00 pm Sun |
Midget Championship Winner Game 34 |
Midget Championship Winner Game 35 |
Talbot |
Midget |